Reel
Info
Fuerteventura
January 2019 ––
Wypad w ramach zaległych urlopów. Dwa tygodnie zwiedzania miejsc, które uwieczniłem już ponad 5 lat temu na matrycy iPhone 5. Tym razem bogatszy o wiedzę i doświadczenie w planowaniu czasu na Fuerteventura, bez trudu celowałem w fajne światło. Zawsze na czas na zachodnich plażach, w samo południe w Barranco de los Enamorados. Dodatkowo... to pierwszy wyjazd z Fuji X-T2 i Capture One. Nowa jakość, nowy workflow.  Sporo zdjęć zorientowanych na kolorystykę wyspy, geologię i przyrodę.


Widok na kocioł z przełęczy nad zachodnim wybrzeżem wyspy. Na zdjęciu po lewej widoczna w oddali plaża Cofete. Zdjęcie po prawej to widok na wydmy pomiędzy Costa Calma i Jandia. Parque Natural Jandía.

Soil and rock

Landscapes ––
Miejsce zapomniane lub mało znane. Hiszpańskie Barranco to wąwóz. Ten jest wyjątkowy, pełen zerodowanych, bardzo delikatnych osadów oceanicznych, poprzeplatanych białymi muszlami sprzed milionów lat. Powstał podczas wypietrzania sie Feuerteventury z dna Oceanu Atlantyckiego. Przepiękne formy skalne nieodwiedzane przez turystów ze względu na trudny dojazd i konieczność pokonania pieszo dwukilometrowej trasy po pustynnych bezdrożach.Dunes

Jandia ––
Kolejny fragment wyspy rzadko odwiedzany przez turystów. Prowadzi do niego tylko jedna, piaszczysta droga. Osobiście uważam, że wydmy w okolicach Coralejo może i mają swój urok ale nie przystają do wydm Jadia. Jest to jedna z lokacji gdzie kręcono najnowszą część Gwiezdnych Wojen - Han Solo. Przepiękne piaszczyste wzniesienia opadają bardzo stromym i niebezpiecznym klifem wprost do oceanu.
Puertito de Los Molinos

Our Playa ––
Jeden z piękniejszych zakątków w drodze z La Oliva na zachodnie wybrzeże. Uwielbiany przez serferów. Świetna knajpka z dobrymi krewetkami... i to chyba wszystko co można tam zobaczyć. W okresie letnim, podczas odpływu można dostać się do małych jaskiń wyłaniających się spod wycofującej się wody.
Birds, birds, one squirrel and goat

Fauna of Fuerteventura ––

Playa Cofete

With Nazi history background ––
Punta Jandia

Far south ––

Najdalej na połódniwy zachjód wysunięty przylądek Fuerteventury, z którego przy dobrej pogodzie można podziwiać odległą o 90 km Gran Canarię. Prowadzi do niego jedna jedyna droga z Moro Jable, droga z niewyobrażalną ilością zakrętów. Pokonanie dystansu 22 km zajmuje 40 min sprawnej jazdy, podczas której można zobaczyć swoje własne, tylne kierunkowkazy.

Gdy juz was wywieje pod latarnią zajrzyjcie do El Caletón na najsmaczniejszą Doradę na wyspie.

It's time to go back

Aerial ––


Mark
Copyright © 2021 FRAMEFLOW